Mi történik, ha nem frissíted a honlapodat?

Nem túl régen írtunk már egy cikket arról miért fontos az, hogy frissítsd a honlapod szövegét, a megjelenését / dizájnját és miért illik időnként lecserélni a honlapon a képeket. Abban a cikkben a tartalommal foglalkoztunk, ebben azt járjuk körbe, hogy milyen technikai hátrányokat okoz neked az, ha nem frissíted a honlapodat. 

 

Mi a gond azzal, ha nem frissítem?

Ha csak a tényeket nézzük, a frissítések elhanyagolása nemcsak biztonsági kockázatot jelent, hanem a weboldal lassulását, hibás működését és a keresőmotorokban való visszaesését is eredményezheti. Ha ez nem kellően elrettentő akkor olvass tovább, összegyűjtöttük a lehetséges problémákat és adunk rá megoldást is. 

 

Mi a konkrét gond?

Ha elhanyagolod a weboldalad frissítését, az számos olyan problémát okozhat, amelyek negatívan befolyásolják az online jelenlétet és a vállalkozás hírnevét. Az alábbiakban bemutatjuk a leggyakoribb problémákat és azok megoldásait.

1: Rés a pajzson. 

A nem frissített weboldalak könnyű célpontot jelentenek a hackerek számára. A WordPress oldalak különösen veszélyeztetettek akkor, ha a bővítmények és a rendszer nem naprakész. 

A megoldás pofonegyszerű: Frissítsd (vagy frissíttesd) rendszeresen a weboldalad szoftverét, bővítményeit és biztonsági protokolljait, hogy minimalizáld a támadások esélyét.

 

2: Kompatibilitási hibák

Könnyen előfordulhatnak mert az elavult weboldalak nem biztos, hogy megfelelően működnek az új böngészőkkel és eszközökkel, ez hibákhoz és rossz felhasználói élményhez vezethet. 

A megoldás? Teszteld rendszeresen a weboldalt különböző böngészőkben és eszközökön, és végezd el a szükséges frissítéseket. (Ha nem tudod bízz meg szakembert)

 

3: A keresőmotorok előnyben részesítik a friss és releváns tartalmat

Cserébe az elavult weboldalak alacsonyabb rangsorolást kapnak, ami kevesebb látogatót jelent. A Google érdeke nem az, hogy egy vacak, régi, használhatatlan weboldalra vigyen, ellenkezőleg.

Megoldás az, ha rendszeresen frissíted a weboldal tartalmát, és alkalmazd a legújabb SEO technikákat azért, hogy (jöhet végre a mágikus mondat) jobban szeressen a böngésző.

Lassan tölt majd be az oldalad. 
forrás: Pexels

4: Lassan tölt majd be az oldalad. 

És ez gond, mert a ma felhasználói megszokták a gyors és gördülékeny böngészést, és ha egy weboldal néhány másodpercnél tovább tölt, egyszerűen bezárják. A rendszeres frissítések gyakran tartalmaznak olyan teljesítményoptimalizálásokat, amelyek gyorsabbá és hatékonyabbá teszik az oldalt. Ha elhanyagolod ezeket, a lassulás nemcsak a látogatókat riasztja el, hanem a keresőmotorok is hátrébb sorolhatják az oldaladat a találati listán.

 

5: GPDR megsértése

És erre nem biztos, hogy gondoltál. De az elavult weboldalak nem biztos, hogy megfelelnek az adatvédelmi előírásoknak, ami jogi következményekkel járhat, ez pedig tényleg nem játék már. 

 

Kell, hogy legyen globális megoldás és van is.

A problémák megoldására több lehetőség is kínálkozik. A legfontosabb a rendszeres frissítés, amely magában foglalja a biztonsági frissítések telepítését, a bővítmények és a sablonok aktualizálását. A frissítések előtt (és az elvégzéshez) érdemes havonta legalább egyszer ellenőrizni a weboldalt, de ha évek óta nem történt frissítés, javasolt szakértő segítségét kérni. 

Ha a frissítés során probléma merül fel, a weboldal visszaállítható egy korábbi biztonsági mentésből, vagy a hibát okozó bővítmények egyesével kikapcsolhatók. Emellett fontos, hogy a weboldal megfeleljen az adatvédelmi előírásoknak, különösen a GDPR rendeletnek. A folyamatos monitorozás és a tárhelyszolgáltatóval való együttműködés is elengedhetetlen a problémák gyors felderítéséhez és elhárításához

 

Ha nem (vagy nagyon régen) frissítetted a weboldaladat lehet, hogy éppen itt a megfelelő idő. Keress meg minket, szívesen segítünk és megint szuper weboldalad lesz.

Facebook
LinkedIn
Email

Szeretnél fejlődni?

Amennyiben szeretnéd megtanulni kezelni a weboldaladat, és a legjobbat kihozni belőle, akkor várlak a csoportban.

Ezeket olvastad már?

Valószínűleg nem mondunk vele újat, hogy a tárhelyszolgáltató kiválasztása fontos, a megfelelő szolgáltató biztosítja majd a weboldalad zavartalan működését és a (jó esetben állandó)

Nem túl régen írtunk már egy cikket arról miért fontos az, hogy frissítsd a honlapod szövegét, a megjelenését / dizájnját és miért illik időnként

Sokszor hallottuk már, hogy a weboldal az online kirakatunk, az első benyomás rólunk, a cégünkről, a márkánkról, és hogy a jó weboldal elengedhetetlen, a